Aktualności
facebook szkoły
SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich : - WITAMY NA STRONIE

Ślubowanie

Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej oraz wręczenie absolwentom dyplomów czeladniczych Branżowej Szkole I st
opnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich.
 
Dnia 18.10.2021r. w Branżowej Szkole I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich odbyło się ślubowanie klasy pierwszej oraz rozdanie dyplomów czeladniczych absolwentom Naszej szkoły.
W tym pięknym dniu, rozpoczynającym waszą przynależność do szkoły chcemy powiedzieć Wam gorące i serdeczne- Witamy! Dzisiejsze spotkanie jest pierwszym zapewne i nie ostatnim spotkaniem w tym bądź szerszym gronie w murach tej szkoły.
Młodzież przekraczającą próg Branżowej Szkoły I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich zapewne ogarnia niepokój w związku z nowymi obowiązkami, nauczycielami, z trudnościami, które napotkają na swej drodze.
Chcemy powiedzieć, aby się nie martwili. Wszystko ułoży się pomyślnie o ile wszyscy wykażemy się cierpliwością, życzliwością i chęcią nauki. Tego życzymy wam wszystkim.
 
Natomiast Naszym Drogim absolwentom
"Tak nie dawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas..." te słowa piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po trzech latach nauki opuszczacie mury naszej szkoły. Być może Wasze drogi zupełnie się rozejdą i nie będziecie spędzać już ze sobą tyle czasu, co w szkolnych ławkach. Mamy nadzieję jednak, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat.
Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu.
Idźcie przez całe życie z samym młodzieńczym zapałem i entuzjazmem. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.